Pieluszki wielorazowe

Zalety pieluch wielorazowych

Pieluchy wielorazowe Bunia Kids z wkładem bambusowym to zdrowa i ekologiczna alternatywa dla pieluch jednorazowych. Ponieważ brak kontaktu dziecka z chemią i użyte materiały naturalne sprawią że będzie bezpiecznie i zdrowo dla skóry waszej pociechy.

Budowa pieluszki wielorazowej

Wewnętrzna strona pieluszki obszyta jest dzianiną bambusowa, a jej skład to 80% bambus i 20% bawełny organicznej. Nie bielona chemicznie o mięsistej strukturze i gramaturze 370g/m2 zapewniającej dużą chłonność, to pielucha wielorazowa dla sikacza.

Dzięki zastosowaniu coraz bardziej topowego bambusa, dzianina pieluszkowa jest naturalna, ekologiczna i przyjazna dziecku ponieważ włókna bambusowe mają wiele zalet

  • doskonale chłonie wodę o ok. 60% skuteczniej od bawełny
  • posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne
  • nie daje odczynów alergicznych – produkty z włókna bambusowego są polecane dla noworodków oraz dzieci starszych
  • posiada właściwości termoregulacyjne – w upały daje poczucie świeżości i kojącego chłodu, zimą zaś przyjemnego ciepła
  • pod wpływem prania nie traci swoich właściwości i zachowuje miękkość po wielu praniach

Posiada Certyfikat OEKO-TEX I KLASA

Przyjazna, oraz bezpieczna dla dziecka. Przeznaczona dla niemowląt od dnia narodzin i dzieci z alergią, 100% naturalna i przyjazna dla środowiska. Wyprodukowana w Polsce!

Wkłady w pieluszkach wykonane są także z dzianiny bambusowej, która jest delikatna i mięciutka, a zarazem bardzo chłonna. Łatwo się spiera i szybko wysycha. Swoją pełną chłonność nabiera po około pięciu praniach.

Jest możliwość uszycia wkładów bambusowych z dodatkiem wewnątrz jednej warstwy materiału EVOLON. Materiał ten równomiernie rozprowadza wilgoć po całej powierzchni wkładu, ponieważ ma właściwości izotopowe, jest bardzo chłonny i szybkoschnący.

Posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100.

Rozmiary naszych wkładów do pieluch to 80cm, 70cm, 60cm, 2 lub 3 warstwy w zależności od potrzeb waszej wielopupki. Składane na 3 części idealnie mieszczą się w kieszonkę pieluchy, natomiast po rozłożeniu szybciej schną.

Aby nasza pieluszka wielorazowego użytku była śliczna kolorowa i nie przepuszczała płynów, potrzebny jest kolejny materiał który odgrywa istotna role.

PUL –  100% poliester pokryty jednostronnie laminatem hydrofobowym. atestowany. Oznacza, że każdy półprodukt wykorzystany w trakcie jego produkcji posiada odpowiednie certyfikaty.  Paroprzepuszczalny, tzn. że przez pory w strukturze materiału odprowadzana jest wilgoć na zewnątrz. Materiał oddycha, dzięki czemu wrażliwa skora dziecka nie gotuje się w pieluszce.

Pieluszka wielorazowa może mieć dwa systemy AIO i SIO

  • AIO – wkład chłonny wszyty wewnątrz i wkładany do kieszonki
  • SIO – wkład chłonny przypinany wewnątrz na napki a następnie wkładany do kieszonki.

Pieluchy wielorazowe formowanki

Pieluchy bambusowe wielorazowe wykonane w całości z dzianiny bambusowej 100% naturalnej uszyte w formie klasycznej pieluszki. Wkład w pieluszce może być wszyty na stałę wewnątrz lub dopinany na napki podobnie jak w pieluszce wielorazowej. Również posiadamy formowankę z panelem pul na zewnątrz co daje dodatkowa ochronę przed przeciekaniem. Taka formowanka (pielucha bambusowa) jest idealna na drzemki jak i na cala noc.

Struktura pieluchy wielorazowej

Budowa i struktura pieluchy wielorazowej