Certyfikaty

OEKO-TEX STANDARD 100

Jest to system badania, testowania i certyfikacji wyrobów włókienniczych mający na celu wykrycie szkodliwych substancji używanych przy produkcji tekstyliów. To najważniejszy znak bezpieczeństwa, nadawanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych OEKO-TEX www.oeko-tex.com. Wyroby włókiennicze badane są pod kątem zawartości substancji szkodliwych, występowania zakazanych barwników azowych, szkodliwych i rakotwórczych związków chemicznych, oraz pestycydów używanych w uprawach roślin lub hodowli zwierząt z których wytwarza się włókna i dzianin..

Badania włókien i tkanin pod katem szkodliwych substancji związane jest z ich przeznaczeniem i podzielone na cztery klasy certyfikacji. Poszczególne klasy produktów różnią się wymaganiami, które muszą spełniać tkaniny, oraz stosowanymi wartościami granicznymi. Kluczowe znaczenie ma tutaj bezpośredni kontakt tkaniny z skórą oraz jego przeznaczenie dla grupy wiekowej. Dlatego produkty z przeznaczeniem dla niemowląt i dzieci do lat 3 muszą spełniać najwyższe, najostrzejsze kryteria i standardy.

Klasa produktów 1: Obejmuje produkty dla niemowląt i ma najsurowsze wymagania i wartości graniczne.
Klasa produktów 2: Obejmuje to artykuły mające bezpośredni kontakt ze skórą, takie jak bluzki, koszule, bielizna, materace itp.
Klasa produktów 3: Obejmuje produkty bez kontaktu ze skórą, oraz artykuły, które mają minimalny kontakt ze skórą, takie jak kurtki, kamizelki, paski itp.
Klasa produktów 4: Obejmuje materiały dekoracyjne. Wszystkie artykuły, w tym produkty wyjściowe i akcesoria wykorzystywane do celów meblarskich, takie jak obrusy, zasłony, tkaniny obiciowe itp.

Certyfikaty używanych przez nas

Dzianiny których używamy do produkcji naszych pieluszek, bielizny i odzieży dziecięcej.

Dzianina bambusowa –  przyjazna, oraz bezpieczna dla dziecka. Przeznaczona dla niemowląt od dnia narodzin i dzieci z alergią, 100%. Naturalna i przyjazna dla środowiska. Wyprodukowana w Polsce i zbadana na zawartość substancji szkodliwych uzyskał certyfikację OEKO-TEX STANDARD 100 – 1 klasa produktów

Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 – nr IW 00286 IW / 1 klasa produktów 

PUL –  100% poliester pokryty jednostronnie laminatem hydrofobowym, atestowany. Oznacza to, że każdy półprodukt wykorzystany w trakcie jego produkcji posiada odpowiednie certyfikaty.  Wyprodukowana w Polsce i zbadana na zawartość substancji szkodliwych uzyskał certyfikację OEKO-TEX STANDARD 100 – 1 klasa produktów

Dzianina poliestrowa – Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 – nr IW00014 IW / 1 klasa produktów

Powłoka hydrofobowa – Certyfikat TP001 156412 TESTEX

Dzianina bawełniana, jersey –  przyjazna, oraz bezpieczna dla dziecka. Przeznaczona dla niemowląt od dnia narodzin i dzieci z alergią, 100%. Naturalna i przyjazna dla środowiska. Wyprodukowana w Polsce i zbadana na zawartość substancji szkodliwych uzyskał certyfikację OEKO-TEX STANDARD 100 – 1 klasa produktów

Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 – nr IW 00266 IW / 1 klasa produktów

Certyfikat nr 456/AC017 – uprawniający do oznaczenia znakiem „Bezpieczny dla dziecka” 

.