fbpx

Majtki treningowe, odpieluchowanie

Majtki treningowe ich przeznaczenie i budowa

Majtki treningowe, znane także jako majtki odpieluchowujące, to rodzaj bielizny przeznaczonej dla dzieci w wieku około przedszkolnym, które uczą się odzwyczajać od pieluch i korzystać z nocnika lub toalety . Majtki te są projektowane tak, aby pomóc dziecku przejść od etapu korzystania z pieluch do samodzielnego korzystania z toalety.

Oto kilka cech charakteryzujących majtki treningowe:

  1. Elastyczny pas: Majtki treningowe mają elastyczny pas, który pozwala dziecku łatwo ściągnąć i założyć majtki samodzielnie, co jest ważne w procesie uczenia się.

  2. Chłonne warstwy: Majtki te posiadają warstwy chłonne, które pomagają zatrzymać ewentualne wycieki i chronią ubranie dziecka oraz otoczenie przed wilgocią.

  3. Wodoszczelna warstwa zewnętrzna: Trenerki posiadają wodoszczelną warstwę zewnętrzną, która zapobiega przeciekaniu moczu na zewnątrz.

  4. Drukowane wzory: Wiele majtek treningowych jest ozdobionych kolorowymi wzorami i i bajkowymi postaciami, co zachęca dziecko do ich noszenia.

  5. Łatwe do zdejmowania: Majtki treningowe można łatwo zdjąć, co ułatwia wizyty na toalecie. Nie są one tak trudne do zdjęcia jak pieluchy, co zachęca dziecko do korzystania z toalety czy nocnika.

  6. Rodzaje i rozmiary: Dostępnych są dwa rodzaje majtek wciągane z elastycznym pasem, oraz wciągane z elastycznym pasem i dodatkowymi zapięciami z boku. Dostępne są różne rozmiary trenerek, które można dopasować do wieku i rozmiaru dziecka.

Zalety majtek treningowych

Często wasz maluszek nie może przekonać się do porzucenia pieluchy?

Wtedy na pomoc rodzicom przychodzą majtki treningowe aby odpieluchowanie stało się bardziej przyjazne i prostsze. Szyte ręcznie majtki trenerki mają za zadanie chronić przed nadmiernymi przeciekami i dbać o komfort dziecka oraz rodziców.

Trenerki, to specjalny rodzaj majtek, wyglądają podobnie jak zwykłe majtki dziecięce ale mają szczególną budowę. Chroniąc przed niechcianymi przeciekami przydadzą się szczególnie gdy wasza pociecha zaczyna swoją przygodę z nocnikiem i zdarza się jej nie dotrzeć do niego na czas.

Ważną zaletą jest to że majtki z łatwością maluszek sam zdejmie i założy co odciąża rodziców i uczy dziecko samodzielności. Wszystko po to by odpieluchowanie także nocne było prostsze dla dziecka i rodziców.

Wszystkie użyte w procesie ręcznego szycia materiały są testowane, posiadają certyfikaty i atesty zapewniające bezpieczeństwo użytkowania.

Czy jest różnica między majtkami treningowymi, a zwykłymi?

Produkty te różnią się diametralnie, głownie składam, budową, ilością warstw no i chłonnością.

Zewnętrzna strona majtek treningowych wykonana jest z PUL-u. Materiał wodoodporny oraz oddychający zapobiega odparzeniom pieluszkowym i przegrzaniu. Wewnętrzna strona trenerek obszyta jest dzianiną bambusową. Pomiędzy warstwą zewnętrzną, a wewnętrzną wszyta jest chłonna wkładka bambusowa, obszyta materiałem wodoodpornym zapobiegająca przeciekom.  Nasze majtki treningowe wykończone są delikatnymi gumkami w pachwinach oraz pasie. Dzięki temu przylegają do skóry dziecka ale nie uciskają jej nadmiernie. Warstwa PUL-u wraz z starannym wykończeniem zapobiega niechcianym wyciekom.

Wszystko po to by odpieluchowanie także nocne było prostsze dla dziecka i rodziców. Doświadczenia naszych klientów pokazuje że majtki treningowe do nauki sikania są bardzo lubiane przez ich pociechy. Kolorowe wzory, ciekawe motyw i prostota w ich zakładaniu powodują że dzieci chętnie je ubierają i same się o nie dopytują 😊.

Kilka opinii naszych klientek

Ewa Dulińska

Świetny kontakt i wykonanie. Wspaniałe fartuszki i majteczki treningowe które naprawdę działają cuda – synek dosłownie z dnia na dzień nauczył się nocnikować praktycznie w każdej potrzebie 🙂 A ilość i piękno wzorów na medal! Polecam gorąco! Aż chce się dalej kupować 😀

Katarzyna Grzymisławska-Zając

O Buni słyszałam wiele dobrego, ale dopiero teraz, na końcówce drogi wielopieluchowej postanowiłam przekonać się na własnej skórze (albo raczej skórze dziecka 😀 Trenerki są świetne, pasują idealnie, powinny starczyć do końca odpieluchowania. Świetny kontakt z Lilianą, uszyte szybko, wysyłka błyskawiczna. Polecam!

Joanna Kotlarczyk-Jaszak

Majciochy skrojone idealnie. 😍 Nie uciskają, dobrze przylegają do pachwinek, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu dla malucha. Bardzo polecam ❤️

Jagoda Wesołowska

Majtki treningowe najlepsze jakie mieliśmy. Idealnie dopasowane. Bardzo starannie wykonane. Bardzo polecam! Na żywo są dużo ładniejsze.

Zuza Giergiel-Szaferska

Fachowe wykonanie, piękne i bogate wzornictwo oraz przemiły kontakt . Gorąco polecam 🙂

Anna Wielechowska

Świetny kontakt, wspaniałe pomysły i piękne produkty, polecam Bunia-Kids ❤️

Użyte materiały:

PUL –  100% poliester pokryty jednostronnie laminatem hydrofobowym, atestowany. Oznacza to, że każdy półprodukt wykorzystany w trakcie jego produkcji posiada odpowiednie certyfikaty.  Paroprzepuszczalny, tzn. że przez pory w strukturze materiału odprowadzana jest wilgoć na zewnątrz. Wrażliwa skóra dziecka w pieluszce nie gotuje się ponieważ materiał oddycha dzięki swym wlasnością.. Wyprodukowana w Polsce i zbadany na zawartość substancji szkodliwych uzyskał certyfikację OEKO-TEX STANDARD 100 – 1 klasa produktów.

Dzianina poliestrowa – Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 – nr IW00014 IW / 1 klasa produktów

Powłoka hydrofobowa – Certyfikat TP001 156412 TESTEX

Dzianina bambusowa –  skład to 80% bambus i 20% bawełny organicznej. Nie bielona chemicznie o mięsistej strukturze i gramaturze 370g/m2 zapewnia dużą chłonność. Naturalna, ekologiczna, oddychająca i dając zimą uczucie ciepła, a latem chłodu.

Przyjazna, oraz bezpieczna dla dziecka. Przeznaczona dla niemowląt od dnia narodzin i dzieci z alergią, 100%. Naturalna i przyjazna dla środowiska. Wyprodukowana w Polsce i zbadany na zawartość substancji szkodliwych uzyskał certyfikację OEKO-TEX STANDARD 100 – 1 klasa produktów.

Certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 – nr IW 00286 IW / 1 klasa produktów