3 porady, jak przygotować się do odpieluchowania: Zaopatrzenie w niezbędne akcesoria

Gotowa na odpieluchowanie swojego malucha? 🚼 ✨ Oto trzy porady, które pomogą Ci się przygotować do tej przełomowej chwili!

1. Wybierz odpowiedni moment!

Zaczekaj, aż Twoje dziecko będzie gotowe na odpieluchowanie. 🚽 Zwróć uwagę na sygnały, które wskazują, że maluch jest gotowy na tę zmianę. Zainteresowanie toaletą, dyskomfort mokrej pieluszki, zdejmowanie niechęć noszenia pieluszki, chęć siadania na nocniku. Przeczytaj też artykuł Jak odczytać sygnały.

 

2. Zaopatrz się w niezbędne akcesoria!

Wybierz najlepsze jakościowo produkty: Kiedy decydujesz się na zakup akcesoriów związanych z odpieluchowaniem, zainwestuj w produkty najwyższej jakości. Nocnik, majtki treningowe czy chusteczki powinny być delikatne dla skóry dziecka, wygodne i trwałe. Dzięki nim proces odpieluchowania będzie bardziej komfortowy zarówno dla Ciebie, jak i maluszka.

Potrzebne będą Tobie:

  •  Majtki treningowe wielorazowe 🩲 jest to zdrowa alternatywa dla jednorazówek które mogą uczulać, przegrzewają i podrażniają no i są wielorazowe czyli pierzesz i zakładasz. 😉. Majteczki treningowe uszyte są z zewnętrznej warstwy zwanej pul. Jest to dzianina nieprzemakalna ale oddychająca dzięki specjalnej powłoce hydrofobowej. Wewnątrz mamy dwie opcje bambus lub colmax. Ta pierwsza 80% dzianiny bambusowej i 20% bawełny organicznej z gramatura 370 daje dziecku i rodzicom komfort dzięki dużej chłonności podczas sikania dlatego przeznaczone są dla dzieci na początku odpieluchowania. Druga opcja to w wewnętrzu dzianina colmax jest sztuczna i nie chłonna odpowiednia dla dzieci które tylko popuszczają w majtki, w każdych majtkach wszyta jest wkładka zabezpieczająca z bambusa i pulu. Każde majtki maja kieszonkę na dodatkowy wkład np. na nockę czy drzemkę, a delikatne gumki dopasowują się idealnie do ciała dziecka. Majtki te  mogą być również zapinane na napki co daje nam wygodę w zdejmowaniu podczas grubszej wpadki. Dodatkowo piękne, kolorowe wzory zachęcą Twoją pociechę do noszenia majtek zamiast pieluchy.
  • Wkładki chłonne do majtek treningowych wielorazowych tzw. bostery lub wkłady idealne na drzemkę lub na noc. wkłady są 2, 3 lub 4 warstwowe zależy od potrzeb.
  • Maty lub prześcieradła nieprzemakalne. Na rynku jest dostępny duży wybór takich prześcieradeł nieprzemakalnych w celu zabezpieczenia materaca przed przesikaniem.
  • Mokre chusteczki i papier toaletowy nawilżony.
  • Woreczki do mokrych pieluszek. Jeżeli podczas wyjścia zdarzy nam się wpadka , a używamy wielorazowych majtek treningowych lub nie mamy gdzie wyrzucić jednorazówki potrzebne będą woreczki
  • Ubrania. luźne wygodne ubrania bez dodatkowych zapięć takich jak napki w bodziakach czy guziki w spodenkach. Tutaj liczy się czas i wygoda.
  • Książeczki o tematyce nocnikowej.
  • Nocnik. Warto żeby pojawił się w domu nieco wcześniej, zanim podejmiesz próbę pożegnania pieluszki, żeby dziecko miało możliwość oswojenia się z „dziwnym” przedmiotem, zrozumienia do czego służy i jak się z niego korzysta. Pamiętaj że na nocnik sadzamy dziecko które samodzielnie siedzi. Świetnym gadżetem dla dziecka jest nocnik turystyczny który przyda się w podróży lub na spacerze. Nakładki i podesty do sedesu. Niektóre dzieci nie chcą siedzieć na nocniku, ale interesują się sedesem w toalecie wato wtedy zakupić nakładkę na sedes i podest żeby dziecko swobodnie usiadło na toaletę i czuło się komfortowo. Pisuar dla dziecka, czasami taki gadżet sprawdzi się dla chłopców bardziej niż nocnik czy sedes, dostępne są takie dziecięce pisuary na przyssawki do kafelek.

3. Zaproponuj dziecku zabawne akcesoria:

Aby zachęcić dziecko do korzystania z nocnika lub ubierania majtek treningowych, postaw na produkty z ciekawym wzornictwem i kolorami. Może to być nocnik w ulubionym kolorze malucha lub pieluchy treningowe z motywem ulubionych bohaterów z bajek. Dzięki temu maluszek będzie bardziej chętny do współpracy i proces odpieluchowania będzie przyjemniejszy dla wszystkich. 👨‍👩‍👧‍👦

Na luzie i bez spiny!

Odpieluchowanie może być stresujące dla dziecka i dla Ciebie. Pamiętaj o zachowaniu spokoju i wyrozumiałości. 👶

Proces odpieluchowania to ważny etap w rozwoju Twojego dziecka, dlatego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie i akcesoria. Zaopatrz się w niezbędne produkty, zainwestuj w wysokiej jakości artykuły i postaw na zabawne akcesoria, które zachęcą maluszka do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *